Strona główna/Aktualności/Projekt Mała Książka Wielki Człowiek

Projekt Mała Książka Wielki Człowiek

1 Października 2020


Na różowym tle napis Mała Książka Wielki Człowiek, niebieska woda, delfiny, biały stateczk z białym żaglem, czerwony zachód słońca

Biblioteka to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Regularne odwiedzanie Biblioteki uczy dziecko samodzielności, pozwala podejmować pierwsze własne wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić
czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.
Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK, bo miłość do książek jest prezentem na całe życie!
Jak przystąpić do projektu?
Informacja dla rodziców.
Serdecznie zapraszamy wszystkich przedszkolaków naszej Gminy Gorzyce do wzięcia udziału w naszym projekcie czytelniczym pod patronatem Instytutu Książki. Projekt działa w Bibliotece w Rogowie, oraz w Bibliotekach w Olzie, Turzy Śl., Gorzycach i Czyżowicach. 

Odwiedź z dzieckiem jedną z bibliotek biorących udział w akcji. 
Poinformuj bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK.
Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika, na której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki - jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.
Pozwól dziecku samodzielnie dokonać wyboru książki, nawet jeśli wydaje Ci się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętnie po nią sięgnie po powrocie do domu.
Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie.
Odłóż telefon, wyłącz radio / telewizor, usiądźcie wygodnie i przytulcie się do siebie. Spraw, by ten czas był wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność.
Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne. Pamiętaj o zabraniu Karty Małego Czytelnika i zbieraniu naklejek. Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.

Zaprasza Instytut Książki oraz Biblioteki w Rogowie, Olzie, Turzy Śl., Gorzycach i Czyżowicach.

Uwaga! Ze względu na czasowe zamknięcie Bibliotek z powodu epidemii, zawieszamy też powyższy projekt. ale bez paniki. Kiedy Biblioteki znów zostaną otwarte, ruszymy z nim dalej. Wszystko będzie tu na Was grzecznie czekało, kochani mali Czytelnicy. Nic Was nie ominie i niczego nie zabraknie. Trzymamy rękę na pulsie. Bądźcie zdrowi i do zobaczenia!

Na żółtym tle dziewczynka trzymająca książkę i napis Wyprawka czytelnicza czeka w bibliotece na każdego przedszkolaka, w tle książki z wyprawkiNa niebieskim tle dwie przedstawione książki z wyprawki przedszkolaka, jedna z rysunkowym tygrysem na okładce i napisem Pierwsze czytanki dla..., druga z rysunkowymi drzewami i czerwonym słońcem i napisem Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki. Prezentacja karty bibliotecznej do projektu z obrazkiem takim jak plakat i logo projektu.

do góry