Strona główna/Ognisko muzyczne

Ognisko muzyczne

Stowarzyszenie Ognisk Muzycznych - zadzwoń, przyjdź lub napisz! 
Czekamy na Ciebie.

Lekcje muzyki w bibliotece

Ze Stowarzyszeniem Ognisk Muzycznych w Rybniku Biblioteka w Rogowie współpracuje już od kilku dobrych lat. To fantastyczni ludzie, artyści kochający muzykę, którzy swoją muzyczną wiedzę chcą przekazywać kolejnym pokoleniom. W naszej Bibliotece, w ramach Ogniska Muzycznego, prowadzą indywidualne lekcje  dla dzieci. Na razie jest to gitara, pianino i keyboard, ale kto wie? Może doczekamy się szerszej gamy instrumentów.

Robert Czech

Rober CzechPan Robert Czech - założyciel i leader zespołu SOUND SMUGGLERS, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, Laureat "Fryderyka 2007" wraz z zespołem Carrantuohill za płytę "Session Natural Irish & Jazz", koncertował w całej Polsce w towarzystwie tak znamienitych muzyków jak: Urszula Dudziak, Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak, Marek Raduli, Krzysztof Ścierański czy Bernard Maseli. Koncertuje też za granicą.

Pan Robert uczy dzieci i młodzież gry na pianinie i keyboardzie. Jest nie tylko znakomitym muzykiem, ale też świetnym pedagogiem. Uczniowie bardzo go lubią za spokój, cierpliwość i dobry humor. Choć jest człowiekiem niezwykle zajętym, znajduje czas, aby dojechać do naszej Biblioteki i uczyć młodych ludzi tego, co sam kocha najbardziej.

Robert Wija

Robert WijaPan Robert Wija (pierwszy z lewej) - absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Nauczyciel muzyki, zajęć artystycznych w placówkach oświatowych, a także instruktor, nauczyciel gry na gitarze z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w centrach kultury, ogniskach muzycznych i szkołach. Gitarzysta zespołu muzycznego "Helikopter" (zdjęcie zespołu obok).

Także w naszej bibliotece naucza gry na gitarze dzieci i młodzież. Jest wesołym człowiekiem o niezwykle ciekawym wizerunku, dla którego muzyka jest pasją. Tę pasję z chęcią przekazuje innym. Jest osobą niezwykle lubianą, co przekłada się na liczbę uczniów. Szkoda, że w bibliotece nie może wykonać mocniejszego uderzenia, tak żeby szyby drżały, no ale niestety. Na razie pan Robert wygrywa spokojne melodie.

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do Ogniska Muzycznego w naszej Bibliotece!!!

do góry