Strona główna/Aktualności/Otwarcie Bibliotek!!!!

Otwarcie Bibliotek!!!!

9 Listopada 2020

Kochani Czytelnicy.

Ze smutkiem informujemy, że od 7 do 29 listopada niestety nie będziecie mogli wypożyczać u nas książek - Biblioteka w Rogowie i Filie zostają na ten czas zamknięte. Ze względu na gwałtowny wzrost zakażeń Covid19, Biblioteka Narodowa doradziła nam zamknięcie się na odwiedziny z zewnątrz. My, bibliotekarze i cały personel biblioteczny jesteśmy zdrowi i pracujemy, ale niestety Wy, drodzy Czytelnicy musicie pozostać w domu. Wasze bezpieczeństwo i zdrowie jest dla nas najważniejsze. Uważajcie na siebie i mamy nadzieję, że za niedługo znowu się spotkamy.

W czasie zamknięcia Bibliotek będzie działać wrzutnia książek w Rogowie. Można oddawać do niej książki przeczytane, a my codziennie ją dla Was opróżnimy. Nie musicie przetrzymywać przeczytanych książek w domu. Zasady działania wrzutni znajdują się na niej samej i na naszej stronie internetowej . Do końca listopada powstaną też wrzutnie w Bibliotece w Czyżowicach, Gorzycach i Olzie. Zaglądajcie na naszą stronę, czy już są.

Otrzymaliśmy także zamówione nowości oraz mnóstwo fajnych darów książkowych od czytelników i przygotujemy je dla Was na czas ponownego otwarcia Bibliotek. Ciągle robimy też porządki w księgozbiorach, rozpoczęte na wiosnę w czasie zamknięcia, i które chcemy teraz kontynuować. Będzie ładniej :)))

Życzymy Wam wszystkim zdrowia i dużo cierpliwości. Do zobaczenia!