Strona główna/Aktualności/Legimi - ebooki w naszej Bibliotece

Legimi - ebooki w naszej Bibliotece

2 Sierpnia 2021

Kochani Czytelnicy!!!!!!!!!!!

Od 2 sierpnia 2021 roku nasza Biblioteka umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp do ebooków w serwisie Legimi, oferującym przede wszystkim bogaty wybór beletrystyki (kilkadziesiąt tysięcy tytułów). Oferta uzupełniana jest na bieżąco nowościami wydawniczymi. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez aplikację mobilną, w tym na wybranych czytnikach (nie jest dostępna na Kindle).

Dostęp uzyskano w ramach zadania "Książki online dla każdego". Zadanie finansowanie w ramach II edycji Marszałkowskiego budżetu obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.

Aby otrzymać dosęp do Legimi wykonać należy następujące kroki:

1. Musisz być zapisanym czytelnikiem w Bibliotece w Rogowie, Olzie, Turzy Śl., Gorzycach lub w Czyżowicach.
2. Zadzwoń do Biblioteki, do której jesteś zapisany, w godzinach kiedy jest czynna. Numery telefonów i godziny otwarcie naszych Bibliotek znajdziesz na naszej stronie internetowej www.biblioteka.gorzyce.pl.
3. Poproś bibliotekarza o kod do Legimi i podaj mu swoje imię i nazwisko oraz numer czytelnika. Jeżeli zapomniałeś numeru czytelnika, nie martw się - bibliotekarz znajdzie Twój numer, znając Twoje imię i nazwisko, ale musisz być ciepliwym i chwilkę poczekać.
4. Kiedy już wszystko będzie się zgadzało, podaj bibliotekarzowi swój numer telefonu - niezwłocznie zostanie do Ciebie wysłany kod do Legimi.
5. Po otrzymaniu kodu wejdź na stronę www.legimi.pl/bs_katowice/
6. Załóż konto lub zaloguj się na swoje konto, jeśli już je posiadasz.
7. Czytaj bez ograniczeń przez 30 dni od momentu aktywacji kodu.
8. Po wygaśnięciu kodu możesz pobrać w swojej Bibliotece następny miesięczny kod.
9. W każdym miesiącu kalendarzowym wydawana jest kolejna, ograniczona liczba kodów do Legimi. Kto pierwszy ten lepszy.
10. Jeśli zabraknie kodów do Legimi, możesz zawsze jeszcze skorzystać z kodów do Ibuk Libra i Ebookpoint Biblio, które też mamy dla Ciebie w naszych Bibliotekach.