Strona główna/Aktualności/IBUK Libra - ebooki w naszej Bibliotece

IBUK Libra - ebooki w naszej Bibliotece

4 Sierpnia 2021

Koczhni Czytelnicy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Od 4 sierpnia 2021 roku nasza Biblioteka umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp do ponad 3500 ebooków w serwisie IBUK Libra. Znaczna część elektronicznego księgozbioru przeznaczona jest dla uczniów, studentów, nauczycieli i pracowników naukowych (prawo, medycyna, nauki społeczne, ekonomiczne, humanistyczne, techniczne). Ponadto wśród e-książek znajdują sie publikacje z zakresu literatury pieknej, literatury faktu, literatury dla dzieci i młodzieży, a także poradniki i słowniki. Dostęp do serwisu jest możliwy przez przeglądarkę internetową.

Dostęp do serwisu uzyskano w ramach zadania "Książki online dla każdego". Zadanie finansowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.

Aby otrzymać dostęp do IBUK Libra wykanć należy nastepujące kroki:

1. Musisz być zapisanym czytelnikiem Biblioteki w Rogowie, Olzie, Turzy Śl., Gorzycach lub w Czyżowicach.
2. Godziny otwarcia naszych Bibliotek i numery telefonów do nich znajdziesz na naszej stronie internetowej www.biblioteka.gorzyce.pl.
3. Zadzwoń do swojej Biblioteki w godzinach, kiedy jest czynna i poproś o kod do IBUK Libra, podając także swoje imię, nazwisko i numer czytelnika.
4. Jeżeli zapomniałeś swój numer czytelnika - nie martw się. Po podaniu imienia i nazwiska, bibliotekarz odnadzie Twój numer, musisz tylko chwilkę poczekać.
5. Kiedy już wszystko będzie się zgadzało, podaj swój numer telefonu - zostanie wysłana do Ciebie wiadomość z kodem do IBUK Libra.
6. Wejdź na stronę https://libra.ibuk.pl/
7. Postępuj zgodnie z instrukcją dostępną na https://libra.ibuk.pl/jak-zaczac-uzywac
8. Nie mamy limitu kodów do IBUK Libra. Nie powinno ich nigdy zabraknąć dla czytelników.
9. Raz aktywowany kod jest ważny do 3 sierpnia 2022 roku. Po 3 sierpnia 2022 roku trzeba zadzwonić do swojej Biblioteki i poprosić o następny kod.